Šumavské podcasty

Hlavní strana
::SUCCEEDED_PAGE_HEADING - Šumavské podcasty

Šumavské podcasty Vás provedou nejen Šumavou, ale i Pošumavím.
Představí projekty, které nesmíte minout, osoby, které tvoří velké věci a místa, která třeba neznáte. Jedinečná příroda, šumění potůčků, štěbetající ptáci, husté lesy, klid. Typické znaky rozmanité šumavské krajiny. Jestli si ji chcete užít ještě blíž, pohodlně se usaďte a klidně i zavřete oči. Nabízíme Vám Šumavské podcasty, ve kterých nahlédnete takříkajíc pod pokličku tohoto podmanivého kraje jižních Čech.

Epizody:

Šumavské podcasty #7 - #WeLoveSumava

Povídáme si opět o Šumavě. O její kráse a magii, o lásce k ní a její propagaci.

Dnes o dvou braších ze Železné Rudy a o jejich zájmech, projektech a konání dobra. O fenoménu sociálních sítí. Hostem podcastu je zakladatel projektu #WeLoveSumava, nadšený propagátor šumavské přírody, Richard Brož.

Šumavské podcasty #6 - Karel Klostermann

Karel Klostermann - spisovatel, který miloval Šumavu, kterou neopakovatelně ztvárnil ve svých románech a povídkách. Díl o činnosti spolku, který si klade za cíl propagaci jeho díla, ale i o vesničce Srní a vztahu spisovatele k ní, o okolní přírodě.

Hostem šestého dílu Šumavských podcastů je zakladatel česko-bavorského spolku Karel Klostermann, pan Václav Sklenář.

Šumavské podcasty #5 - Velikonoce na Šumavě

Podcast o Velikonocích. O velikonocích na Šumavě. Jaké zvyky se váží k tomuto křesťanskému svátku na Šumavě. Více o Prachatickém muzeu a co se v rámci Velikonoc chystá. Tentokrát s kurátorkou Prachatického muzea, etnografkou Mgr.Petrou Richterovou.

Šumavské podcasty #4 - Vlci na Šumavě

Povídání o vlcích. O divokých vlcích. O divokých vlcích na Šumavě. O fungování vlčích smeček. O návratu vlka do volné přírody a o problémech s tím spojených. Tentokrát s Janem Mokrým, vedoucím zoologického oddělení NP Šumava a Oldřichem Vojtěchem, zoologem NP Šumava.

Šumavské podcasty #1 Národní park

První díl Šumavských podcastů zavítá do Národního parku Šumava. Pozvali jsme si mluvčího NP Šumava Jana Dvořáka. Národní park Šumava slaví 30 let - co se povedlo, co se mělo udělat jinak, jak je to se zónací a kolik máme na Šumavě vlčích smeček? To vše a mnohem více v Šumavských podcastech

 

Šumavské podcasty #2 Josef Pecka

Povídání o výletech na Šumavě, zaniklých obcích, fenoménu zlata na Šumavě.

 

Profesionální průvodce, šumavský rodák, spolupracovník NP Šumava a spisovatel Josef Pecka se s Vámi podělí o toulání po Šumavě.

Šumavské podcasty #3 Zámek Vimperk

Zámek Vimperk - jedna z nejvýznamnějších šumavských památek. V tomto díle si budeme povídat o jeho historii, velkolepé a komplikované rekonstrukci, znovuotevření a jeho budoucnosti. A s kým jiným, než s milým kastelánem vimperského zámku, panem magistrem Vojtěchem Brožem.